Co s sebou

Doporučujeme při balení na vodu nezapomenout na několik věcí vzhledem k:

  • Slunečnému počasí: opalovací krém se silnějším ochranným faktorem, něco na hlavu nejlépe s kšiltem, dobré jsou také lehké kalhoty a košile s dlouhým rukávem, které se dají namočit a rychle schnou. Oceníte to, když už Vás začne lehce pálit kůže. Pro případ, že to se sluníčkem přeženete, je dobré mít s sebou Panthenol.
  • Chladnějšímu počasí (s tím se nepočítá, ale co kdyby): pláštěnku, nějaké lehké věci na sebe, které rychle schnou a neprofouknou, dobré je funkční prádlo a v každém případě dostatek ponožek (i pár funkčních nebo vlněných). Když jsou nohy v teple, je všechno v pohodě. Také je rozhodně dobrý kvalitní spacák a karimatka. Je lepší, když Vás ráno probudí horko než v noci zima.
  • Sportovní šikovnosti: když se spojí chladnější počasí s chybami začátečníka, pak je veselo. Ale jen pro ostatní. Zjistíte- li, že po prvním "cvaknutí" lodi máte sucho už jen v puse, venku zrovna mrholí a je jasné, že Vám nic neuschne, pak je po legraci. Je dobré s takovou situací dopředu počítat a zabalit si toho s sebou radši víc, ať máte rezervu. Do lodi jsou nejlepší neoprenové botky nebo ponožky, ale i suchá vlněná ponožka, i v mokrých keckách, Vám poskytne slušný komfort. Nejméně vhodné na nohu do lodi jsou žabky nebo krosky - palec si při zvrhnutí lodi okopete o kameny na dně řeky stejně a na 95% Vám jedna nebo obě boty uplavou.
  • Stravování: máme společné vařiče (to nejsou osoby kuchaři) a každé ráno pro všechny dostatek horké vody na čaj, kávu a podobně, ale nějakou misku, hrníček a lžíci, pokud si chcete něco sem tam ohřát, si musíte vzít vlastní. Občas v dobrém rozmaru uvaříme pro všechny například gulášek (není v ceně ani pravidlem) a pak se Vám tyhle věci budou hodit.
  • Zdravotnímu stavu: základní zdravotní potřeby a léky máme samozřejmě s sebou. Alergici by ale neměli zapomenout na svá "dejchadla" a prášky. Hodí se i v případě alergické reakce na bodnutí hmyzem. Otravné je například i pálení žáhy atd.
  • Životnímu stylu: je zajímavé, že i dobří počtáři se někdy už druhý či třetí den shánějí po bankomatu, protože zjistí, že jim rozpočet 100,-Kč na den nějak nevyšel.
  • Ale hlavně vezměte s sebou dobrou náladu.