EMail Tisk

Program akcí

Akce 

Název akce:
Drawa: 8 dní, 4.900,- Kč
Termín:
31.07.2011 - 07.08.2011
Řeka:
Drawa (kliknutím se otevřou všechny termíny na této řece)>

Program na této řece a další informace:

DRAWA - oblíbená řeka polského Západního Pomoří, která protéká nejrozsáhlejším lesním komplexem v Polsku, soustavou přírodních jezer a národním parkem Drawiensky Park Narodowy. V její neuvěřitelně čisté vodě lze sledovat krásy podvodního života, hry barev kamenů, travin, škeblí a ryb a nechat se fascinovat skutečností, že této krásy neubývá ani s přibližujícím se ústím....konečně vše si můžete prohlédnout na fotkách a uvidíte o čem mluvím. Obtížnost je maximálně WW 1, což je asi tak Vltava bez jezů- rychlost toku cca 5 km.

Cena: 4.900,- Kč, do 15ti let 4.000,-Kč, porcelán do osmi let 2.000,-Kč

1 den- odjezd z nádraží Praha Smíchov ve 20.00hodin, možno přistoupit také na Černém Mostě a dále po domluvě na trase Ml. Boleslav a Turnov. Příjezd v ranních hodinách a krátký spánek.

2 den- „exhumace" a příprava na etapu, kolem desáté start Prostynia- Drawno: 14 km, klidný tok, hluboká voda, břehy hustě porostlé rákosem. Zhruba v první třetině bufet. Konec etapy je v kempu na jezeře- teplé sprchy, WC, městečko- bankomat, obchody, hospody.

3 den- Drawno- Barnimie- Bogdanka: 19 km, klidný tok, průjezd národním parkem, kličkování mezi padlými stromy. V půlce etapy malý „kempík" (volejbalové hřiště), 100 m od řeky je obchod. Konec etapy na soutoku s Korytnicí, kousek od kempu jekiosek (pivo a jiné dobroty), na ráno možno objednat čerstvé pečivo. Taky sem zajíždí soukromník s domácími buchtami, pirožkami a čerstvým mlékem.

4 den- Bogdanka- Kamienna: 17 km, mírně rychlý tok, sem tam padlý strom. V půlce etapy pauza v kempu u řeky na jídlo (vlastní), dva km před koncem krátké přenášení hráze u elektrárny. Do kempu opět přijíždí soukromník. Do nejbližšího obchodu je to dva kilometry.

5 den- výlet do Dobygniewa- městečko cca 30 km- muzeum, bankomat, obchody a restaurace- dělají tu výborné ryby.

6 den- Kamienna- Przeborowo: 18 km, mírně rychlý tok. Po 6 km kemp s bufetem a blízkým obchodem, po dalších 7 km je odpočívadlo Stará Huť. V Przeborowu je špatný tlf. signál (jinak všude O.K.). Ve všech kempech je velice příjemné koupání v neuvěřitelně čisté vodě, pěkné čisté přírodní prostředí pro táboření a kryté přístřešky pro sezení.

7 den- Przeborowo- Krzyž Wielkopolski: 12 km, příjemný úsek končící 2 km před ústím do Noteče. Nakládání lodí a materiálu, odjezd do Krzyž na jídlo a pak už hurá domů.

8 den- příjezd do Mostu v časných ranních hodinách, postupné odkládání osob až do úplného vyprázdnění autobusu. Případná poškození autobusu budou sankcionována, zapomenuté plné peněženky nebudou nalezeny, prázdné budou vydávány za úplatu.

V oblasti je na dvou místech banka a bankomat. V bance vymění pouze dolary, libry a eura. Zloté je možné koupit na hranicích, „na naše" utratíte za ten týden o dost méně než na řece v Čechách. Pivo povezeme v množství větším než malém s sebou, polské pivo se „dá" pít většinou jen když dojde naše.

 


 

Všeobecné podmínky

Pozorně si prosím přečtěte naše všeobecné podmínky, kde se dozvíte základní informace potřebné před objednáním zájezdu.